Brazīļu Džiu Džitsu (BJJ) ir kaujas māksla un cīņas sporta veids, kura pirmsākumi ir meklējami feodālās Japānas samuraju praktizētajā mākslā - ju jutsu un, pēc Meidzi revolūcijas/reformām, "vecajā" džudo cīņas paveidā Kosen Džudo.

Savu renesansi BJJ piedzīvoja Brazīlijā, pateicoties milzīgam japāņu migrācijas vilnim uz šo valsti, lai strādātu kafijas plantācijās un kļūtu par zemnieki un zemes īpašniekiem.Šajā laika posmā BJJ tehnikai tiek pievienoti elementi no brīvās cīņas un catch wrestling.

BJJ ir cīņas veids, kura pamatā ir cīņa parterī. Paņēmienu arsenālu sastāda: metienu/klupināšanas tehnikas (Take downs), sāpju paņēmieni, žņaugšanas paņēmieni, noturēšanas un pretinieka kontrole, kas noved pie uzvaras.  Cīņas veida pamatā ir filozofija, ka cilvēks kas ir trenējies džiu džitsu, auguma, svara un fiziskā spēka ziņā piekāpjas savam pretiniekam, izmantojot tehniku, manipulācijas ar savu un pretinieka ķermeni var sevi aizstāvēt un uzvarēt pretinieku.

Brazīļu Džiu Džitsu (BJJ) tiek plaši pielietots: pašaizsardzības nolūkos, kā sportam veids, tā ir fundamentāla jauktās cīņas mākslas (Mixed Martial Arts/MMA) sastāvdaļa un arī lieliskai laika pavadīšanai.

Eiropā un abās Amerikās BJJ ir ļoti populārs sieviešu vidū, kur notiek nodarbības lielās grupās un ONLY girls semināri.

Kādā vecumā lābāk sākt trenēties un vai nav par vēlu? Atbilde ir vienkārša - var sākt kaut šodien, vecumam nav nozīmes un sagatavotības līmenim arī. Mēs aicinam visus - sākot no 8 gadu vecuma un līdz Jums ir motivācija. Pasaulē ir ļoti daudz precedentu, kad cilvēki 50 gados sāk apgūt BJJ un piedalās sacensībās.